Hellmann's Stworzony w nowojorskich delikatesach

Majonez to podobno wynalazek nadwornego kucharza księcia Richelieu, powstały w 1756 roku. Gdy książę walczył z Brytyjczykami w Port Mahon, jego kucharz szykował ucztę, by uczcić zwycięstwo księcia. Danie miało składać się ze śmietany i jajek, a gdy kucharz zorientował się, że nie ma już śmietany, zaimprowizował, zastępując ją oliwą z oliwek. Tak powstał nowy, kulinarny majstersztyk, który został przez kucharza nazwany „Mahonnaise”, na cześć zwycięstwa księcia.


Richard Hellmann wyemigrował z Niemiec do Nowego Jorku w 1903 roku i założył tam delikatesy, w których zaczął wytwarzać majonez według przepisu swojej żony. Tam wszystko się zaczęło.


Majonez, który był codziennie świeżo produkowany w małych partiach, najpierw sprzedawany był lokalnym gospodyniom domowym w małych, drewnianych sosjerkach.


Wraz z rosnącym popytem, Richard Hellmann zaczął pakować majonez do małych, szklanych słoików, oznaczonych i opisanych „Blue Ribbon Mayonnaise” (Majonez z Błękitną Wstążką), by podkreślić jego wyjątkową jakość.


Wkrótce rozszerzono sprzedaż majonezu pod marką Hellmann’s na całe USA. Od 1961 majonez produkowany i sprzedawany jest na całym świecie. Polskiemu konsumentowi jest znany od lat 90.


Odkryj niepowtarzalny kremowy smak majonezu Hellmann’s!

TOP